Listopad 2020

VII edycja Konkursu na Doświadczenie Fizyczne już za nami!

26 maja 2015r. w naszej szkole odbył się VII Powiatowy  Konkurs na Doświadczenie Fizyczne. Zaprosiliśmy do udziału gimnazja powiatu namysłowskiego. Ostatecznie do rywalizacji przystąpiło Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie i ZGS Domaszowice. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem wśród  uczniów. Na etapie szkolnym zaprezentowało się ponad 40 zespołów w obu szkołach. Na  szczeblu  powiatowym  w konkursie wzięło udział  9 zespołów uczniowskich.  Zainteresowani  fizyką  przedstawili swoje doświadczenia, w ciekawy sposób prezentując wybrane zjawiska fizyczne. Jury składające się z opiekunów uczniów każdej szkoły przyznało dyplomy i nagrody.

Oto ostateczna klasyfikacja:

I miejsce – Aleksandra Kisiel kl. III d –  „Otrzymywanie prądu za pomocą  różnicy temperatur”

II miejsce – Bartosz Koziara i Oskar Legner kl. III a –  „Kula plazmowa”

III miejsce – uczennice  ZGS w Domaszowicach – „Jak przekłuć balon, żeby nie pękł?”

Ponadto gimnazjaliści zaprezentowali :

„Trzy doświadczenia z balonami” , „ Demonstrację zasady zachowania pędu”  ,  „Ludzki  przewód głośnikowy” , „Sztuczki z CO2” , „Kula oleju i prawo Archimedesa ”  „Absorpcja czyli pochłanianie energii promieniowania”. Wszystkie doświadczenie były bardzo ciekawe, uczniowie solidnie się do nich przygotowali pod czujnym okiem swoich nauczycieli . Zwracali uwagę na bezpieczeństwo podczas ich wykonywania. Dyrektor szkoły Artur Matkowski złożył gratulacje zwycięzcom i wręczył nagrody m.in. głośniki , pendrivy,  kalkulatory, przyrządy optyczne,  przybory  kreślarskie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki w postaci długopisów. Konkurs przebiegł w bardzo miłej atmosferze. Uczestnicy konkursu otrzymali również słodką przekąskę w postaci  batona  oraz wodę mineralną. Serdecznie  dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc finansową w zorganizowaniu konkursu.

Konkurs jest dobrym przykładem nauki przez działanie  w myśl sentencji chińskiego filozofa Konfucjusza:

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie!

Zapraszamy do udziału w VIII edycji już za rok!

Joanna  Barszcz, Arkadiusz Pastucha

1,533 total views,  1 views today