Listopad 2020

14 grudnia tego roku uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w VI Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego i Niemieckiego organizowanego przez Zespół Szkół Mechanicznych w Namysłowie. Konkurs skierowany był do uczniów klas trzecich gimnazjów i klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych. Nasza drużyna w skladzie: Michał Rojkiewicz z IIIc, Marta Janiszewska i Zuzia Kania z IIId pokonał przeciwników z Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie, Zespołu Szkół Rolniczych w Namysłowie, Gimnazjum Nr 1 z Namysłowa, I LO w Namyslowie i Gimnazjum z Dziadowej Kłody. Wśród licznych konkurencji uczestnicy musieli zmierzyć się z testem w języku angielskim i niemieckim, rozpoznawaniem słynnych miejsc, postaci oraz muzyki z krajów anglo i niemieckojęzycznych. Poza tym należało wykazać się wiedzą o zwyczajach bożonarodzeniowych w Wielkiej Brytanii i Niemiec. Organizatorzy zapewnili miłą, ciepłą, świąteczną atmosferę, a zawodnicy mieli okazję usłyszeć występy wokalno-instrumentalne uczniów ZSM w Namysłowie. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i gratulujemy zwycięzcom.