VI Międzyszkolny konkurs na doświadzcenie fizyczne

Jak co roku w naszej szkole odbywa się Konkurs na Doświadczenie Fizyczne, który cieszy się dużym zainteresowaniem. W tym roku odbyła się już VI edycja konkursu. Dnia 27 maja 2014r rozstrzygnięto etap szkolny, którego wyniki zamieściliśmy tydzień temu.

Kolejnym etapem konkursu, który odbył się 05.06.2014r. było współzawodnictwo międzyszkolne. Zaprosiliśmy do udziału gimnazja powiatu namysłowskiego. Ostatecznie do rywalizacji przystąpiło Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie i ZGS Domaszowice. W etapie międzyszkolnym wzięło udział 8 zespołów uczniowskich. Młodzi fizycy przedstawili swoje doświadczenia prezentując dobrane przez siebie zjawiska fizyczne.

Ostatecznie komisja składająca się z opiekunów uczniów każdej szkoły przyznała dyplomy i nagrody według przyznanych miejsc:

• I miejsce – Dominik Wilczyński ucz. Kl. II D naszej szkoły zaprezentował „Turbinę parową”
  • II miejsce – Jolanta Ucka przedstawiła „ Grające kieliszki” , Angelika Hendrysiak i Agata Przezak stworzyły „ Mini-tornado w butelce” – uczennice gimnazjum w ZGS w Domaszowicach
  • III miejsce – Aleksandra Kisiel ucz. Kl. II D naszej szkoły „Całkowite wewnętrzne odbicie”

Wyróżnienie przyznano Julii Kosikowskiej i Martynie Wołczyńskiej z kl. III D za „Nieoczekiwany transfer energii”

Dyrektor szkoły Artur Matkowski złożył gratulacje zwycięzcom i wręczył nagrody m. in. pendrive, książki popularno-naukowe, kalkulator, zestaw długopisów. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki w postaci przyborów kreślarskich.

Konkurs przebiegł w bardzo miłej atmosferze . Swoją obecnością zaszczyciła nas pani Krystyna Pochyły , z inicjatywy której ten konkurs wpisał się jako dobre praktyki w naszej szkole. Uczestnicy konkursu otrzymali również słodką przekąskę w postaci pączka oraz wodę mineralną. Fundusze niezbędne do organizacji konkursu pozyskaliśmy od Rady Rodziców. Serdecznie za nie dziękujemy!

Opr. Joanna Barszcz

1,252 total views,  2 views today