Listopad 2020

10 grudnia 2015 r. odbył się V Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego i Niemieckiego zorganizowany przez nauczycieli języków obcych z namysłowskiego Zespołu Szkół Mechanicznych.
W konkursie wzięły udział 3-osobowe drużyny z klas trzecich gimnazjum oraz klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych: Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi, Gimnazjum w Wilkowie, Gimnazjum w Pokoju, Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Rolniczych oraz Zespołu Szkół Mechanicznych. Naszą szkołę reprezentowały Maria Wanat (kl. III A), Zofia Sarnicka (kl.III D) i Jagoda Długosz (kl. III E). Konkurs składał się z 5 konkurencji: pytań dotyczących Świąt Bożego Narodzenia w Niemczech i Wielkiej Brytanii (I), kalamburów (II), rozpoznawania znanych miejsc i osób z Niemiec i Anglii (III), testu leksykalno-gramatycznego (IV) oraz quizu muzycznego(V). Pierwsze miejsce zajęli uczniowie z Gimnazjum w Pokoju, drugie przypadło uczniom z Liceum Ogólnokształcącego. Na trzecim miejscu uplasowały się nasze uczennice, a tuż za nimi na czwartym miejscu drużyna z Gimnazjum w Wilkowie. Gratulujemy!

oprac. Joanna Koncewicz

1,123 total views,  1 views today