V Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego

Dnia 30 maja odbył się V Międzygimnazjalny Konkurs Języka Angielskiego „Get Your Tongue Around” w Dobrzeniu Wielkim. Startowało w nim 13 drużyn z sześciu szkół gimnazjalnych reprezentujących Namysłów, Dobrzeń Wielki, Kup, Pokój, Zagwiździe oraz Świerczów. Przedstawicielami naszej szkoły były dwie drużyny: Nikola Łęcka i Wojciech Krzesaj oraz Dorota Matkowska i Alan Jażdż.

Konkurs składał się z czterech części: dyktanda, testu leksykalno-gramatycznego, testu o Nowej Zelandii i testu sprawdzającego znajomość dzieł Tolkiena. Nagrodą główną była wycieczka do Wielkiej Brytanii. Dodatkowe punkty otrzymywało się za strój nawiązujący do kultury krajów anglojęzycznych. Wiele osób było przebranych za postacie rodem z „Hobbita” czy „Władcy Pierścieni”.

Rywalizacja była bardzo zacięta – czołowe drużyny dzieliły od siebie pojedyncze punkty. Ostatecznie wygrała drużyna z gimnazjum w Kup. Nikola i Wojtek zajęli 4. miejsce a Dorota i Alan – 8. Serdecznie im gratulujemy. Podziękowania należą się również opiekunowi grupy, pani Izabeli Czarnocie, która przygotowała uczniów do tego konkursu.

oprac: J. Koncewicz

 1,256 total views,  1 views today


powrót do szkoły
Opolskie dla podstawówek
Biuletyn informacji publicznej
logowanie do e dziennika
ikona facebook

Archiwum