Uroczystości w bibliotece

W poniedziałek 19 lutego odbyło się długo wyczekiwane uroczyste otwarcie szkolnej biblioteki. W ramach projektu obywatelskiego “Reymonta Czyta Dzieciom” dwie szkoły znajdujące się przy ulicy jednego z polskich noblistów otrzymały łącznie 50 tyś. na rozbudowę bibliotek. Nasza szkoła skorzystała z okazji i urządziła bibliotekę od podstaw. Zostały zakupione nowe meble i książki na łączną kwotę ok. 25 tyś. Z uzupełnionego księgozbioru cieszą się i gimnazjaliści i uczniowie pierwszych klas. Uroczystą galę otwarcia poprowadzili uczniowie klasy VII – Miłosz Kulej, Mateusz Rakieta wspierani przez dwóch klasowych kolegów: Marka Głąba i Antoniego Paradowskiego oraz Macieja Sarnickiego, ucznia klasy II d. Miłą niespodzianką dla zaproszonych gości – członków zarządu osiedla przy Reymonta 5 oraz uczniów – fanów książek i szkolnej biblioteki, były występy naszych pierwszaków przygotowane przez panie Aleksandrę Piechowicz i Iwonę Brzezińską. W trakcie uroczystości zostały wręczone nagrody za udział w konkursie “Baśnie naturalnie”. Spośród 13 prac zwyciężyły ex aequo trzy ilustracje: Oliwii Chruścińskiej, Leny Przerwy i Milenki Bezy. Galeria prac dostępna będzie do końca bieżącego tygodnia. Biblioteka, natomiast, zaprasza codziennie do czytania i nie tylko!

zaproszenie