Uroczyste obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości

[p

Dnia 9 listopada br. nasz szkoła świętowała jakże ważna, i jakże radosną rocznicę 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji grupa uczniów, pod kierownictwem Pani Elżbiety Kozak i Pana Marcina Mysiorka, przygotowała uroczysty apel.

Młodzież w niekonwencjonalny sposób przedstawiła historię naszego kraju za czasów zaborów. Oprócz tego można było wysłuchać fragmentu Roty zagranego na flecie, przez uczennice z klas trzecich, oraz poruszającej pieśni „Biały krzyż“, odśpiewanej przez zespół szkolny Fermata. Całość przeplatana była recytacją wierszy opowiadających o miłości do ojczyzny. Na zakończenie wszyscy obecni z radością zaśpiewali piosenkę pt.: „Kocham Cię Polsko!“.

Apel przedstawiany był 2 razy. Za pierwszym razem, na trzeciej godzinie lekcyjnej, wzięli w nim udział uczniowie klas I, II oraz klasa VII szkoły podstawowej. Na samym początku wysłuchali pouczającej i dającej do myślenia przemowy Pana dyrektora, a na zakończenie rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Legendy polskie“. W klasach pierwszych główną nagrodę otrzymały: Natalia Wrońska i Nadia Mykitów, a wyróżnienie powędrowało do Alicji Szczepańskiej. W klasach drugich pierwsze miejsca zdobyli: Gabriela Raduchowska oraz Adam Wdowiak, natomiast wyróżnienie dostał Wojciech Dorobisz.

O godzinie 11:11 wszyscy nauczyciele i uczniowie zebrali się na placu apelowym obok szkoły, aby wziąć udział w akcji „Rekord dla niepodległej“ i razem odśpiewać cztery zwrotki hymnu narodowego. Niedługo po tym klasy III gimnazjum oraz klasa VIII i IV szkoły podstawowej uczestniczyły w uroczystym apelu.

Patriotycznego ducha w naszej szkole można było wyczuć, dzięki dekoracjom w odcieniach biało-czerwonych i galerii stworzonej dla uczczenia tej okazji. Uczniowie w ramach  zajęć technicznych wykonywali również kotyliony dla pozostałych uczniów i nauczycieli.

Opracowały uczennice Anna Charlicka, Dobrosława Krupińska i Weronika Pierucka.

zaproszenie