Uczniowie naszej szkoły z wizytą w Nebelschütz

W dniach 19-26 lipca Zuzanna Harasimczuk, Paula Szczepaniak, Oliwier Błażków oraz Mikołaj Iwanyszczuk pod opieką pani mgr Anny Toch – Pasiar odbyli wycieczkę w ramach współpracy z miastem partnerskim Nebelschütz (Niemcy). W projekcie brali również udział uczniowie z Chorwacji, Czech i Słowacji. Uczestnicy mieli do wyboru trzy różne projekty:  malowanie pomieszczenia na zabawki podwórkowe z miejscowego eko-przedszkola, pomoc przy budowie placu zabaw dla dzieci oraz warsztaty z fotografii. Na wszystkich można było poznać tajniki danej dziedziny, ponieważ były organizowane pod opieką profesjonalistów, np. dzięki warsztatom fotograficznym poznaliśmy historię fotografii, nauczyliśmy się Photoshopa. Potrafiliśmy także robić zdjęcia w różnych warunkach, m. in. tworzyć pejzaże   i portrety oraz usłyszeliśmy cenne wskazówki. Jak widać, każde z nich były ciekawe. Dawały także okazję do nawiązania znajomości z innymi uczestnikami. Dodatkową sposobnością do tego były także wspólne posiłki, grille z udziałem mieszkańców oraz wyjazdy, dzięki którym poznaliśmy też tereny wokół całej gminy. Było to między innymi miasteczko Bautzen, zalany kamieniołom oraz słynne z corocznego kiermaszu świątecznego i pełne historii Drezno. Mamy nadzieję, że kolejnym grupom uczniów uda się powtórzyć naszą przygodę  i przywieźć wiele miłych wspomnień, tak jak udało się nam.

Mikołaj Iwanyszczuk

1,035 total views,  1 views today