18 marca 2017 roku w Namysłowskim Ośrodku Kultury, po raz drugi odbył się casting kwalifikujący uczniów Szkolnego Koła Teatralnego na warsztaty aktorskie, które odbędą się  w dniach 24 – 25 marca 2017 roku, w ramach II Namysłowskich Spotkań Filmowych „Bliżej Gwiazd” i które poprowadzi znana nam już z poprzednich warsztatów, aktorka filmowa, teatralna – pani Anna Samusionek. Sobotnie spotkanie ze sztuką aktorską odbyło się pod czujnym okiem pana Stanisława Dzierniejki, pomysłodawcy, dyrektora i producenta Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa we Wrocławiu, który wysłuchał tekstów przygotowanych przez uczniów, udzielił im fachowych rad i wskazówek  co do ich interpretacji. Z niecierpliwością czekamy na najbliższy weekend i nowe doświadczenia…takie, jakie zdobyła uczennica klasy III c – Iga Mikuśkiewicz, która przeszła pozytywnie kolejne etapy  zeszłorocznych castingów i zakwalifikowała się na profesjonalne warsztaty we Wrocławiu, gdzie spędziła trzy dni i uczyła się pod czujnym okiem fachowców. Mamy nadzieję, że tegoroczne spotkanie zarówno z p. A. Samusionek jak i z p. S. Dzierniejką zaowocuje takimi samymi sukcesami i wzbogaci warsztat młodych aktorów.  Trzymamy kciuki J.

Opiekun SKT
Małgorzata Górniak