Dzisiejsza sytuacja na rynku pracy wymaga od nas wszystkich zaangażowania i współpracy przy budowaniu stabilnej i rozwijającej się gospodarki. Kluczem do przyszłego sukcesu jest młodzież. To ona stanowi klucz do lepszego jutra i to na niej będzie bazowała nasza gospodarka za kilka czy kilkanaście lat.

Myśląc o tym już dziś, jesteśmy w stanie stworzyć rozwiązania, dzięki którym rozwój gospodarczy będzie przebiegał szybciej i sprawniej. Pomagając młodym ludziom dzisiaj, kierunkując ich i podsuwając gotowe rozwiązania wspieramy nie tylko ich, ale również nas samych i otoczenie, w którym funkcjonujemy.

Mając to wszystko na uwadze dnia 28.10.2013r. klasa III c wraz doradcą zawodowym p. Małgorzatą Górniak udała się do naszego miejscowego Kauflandu w ramach „Tygodnia Przedsiębiorczości” aby poznać pewne zawody i promować przedsiębiorczość wśród młodzieży naszego gimnazjum oraz pobudzać ich aktywizację zawodową. Spotkanie poprowadziła Pani Dyrektor Kauflandu, która zapoznała nas ze strukturą placówki oraz z różnymi stanowiskami pracy. Poznając zawody uczniowie zostali oprowadzeni przez Panią Katarzynę Sygulską, poznali charakterystykę poszczególnych zawodów oraz warunki pracy kasjera, ochroniarza, sprzedawcy, piekarza, magazyniera.

Było to dla młodzieży pouczające i ciekawe doświadczenie, które pozwoli jej przygotować się do roli przyszłych pracowników i poznać oczekiwania ewentualnych pracodawców.

oprac: M. Górniak