previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Październik 2020
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol

Dzisiejsza sytuacja na rynku pracy wymaga od nas wszystkich zaangażowania i współpracy przy budowaniu stabilnej i rozwijającej się gospodarki. Kluczem do przyszłego sukcesu jest młodzież. To ona stanowi klucz do lepszego jutra i to na niej będzie bazowała nasza gospodarka za kilka czy kilkanaście lat.

Myśląc o tym już dziś, jesteśmy w stanie stworzyć rozwiązania, dzięki którym rozwój gospodarczy będzie przebiegał szybciej i sprawniej. Pomagając młodym ludziom dzisiaj, kierunkując ich i podsuwając gotowe rozwiązania wspieramy nie tylko ich, ale również nas samych i otoczenie, w którym funkcjonujemy.

Mając to wszystko na uwadze dnia 28.10.2013r. klasa III c wraz doradcą zawodowym p. Małgorzatą Górniak udała się do naszego miejscowego Kauflandu w ramach „Tygodnia Przedsiębiorczości” aby poznać pewne zawody i promować przedsiębiorczość wśród młodzieży naszego gimnazjum oraz pobudzać ich aktywizację zawodową. Spotkanie poprowadziła Pani Dyrektor Kauflandu, która zapoznała nas ze strukturą placówki oraz z różnymi stanowiskami pracy. Poznając zawody uczniowie zostali oprowadzeni przez Panią Katarzynę Sygulską, poznali charakterystykę poszczególnych zawodów oraz warunki pracy kasjera, ochroniarza, sprzedawcy, piekarza, magazyniera.

Było to dla młodzieży pouczające i ciekawe doświadczenie, które pozwoli jej przygotować się do roli przyszłych pracowników i poznać oczekiwania ewentualnych pracodawców.

oprac: M. Górniak

 978 total views,  1 views today