Listopad 2020

Jest taki jeden tydzień w Polsce, na który czekają wszystkie dzieci. To Tydzień Czytania. Uroczyste otwarcie imprezy przypadło w udziale burmistrzowi Namysłowa – panu Julianowi Kruszyńskiemu. Pan burmistrz przeczytał dzieciom wiersz Juliana Tuwima pt. “Lokomotywa”, po którym chętnie opowiedział o obowiązkach burmistrza miasta. Dzieci dowiedziały się, że jednym z zadań burmistrza jest ochrona zabytków, których w naszym mieście nie brakuje. Niestety, obowiązki wezwały naszego gościa wcześniej niż się spodziewaliśmy. Po podziękowaniach dzieci przystąpiły do zabawy. Pamiętacie nasz plan Namysłowa wykonany podczas spotkania z panem Michałem Wilczakiem? Brakowało mu ważnego elementu – ludzi. Za wierszem Tuwima dzieci zaludniły wagony naszej lokomotywy. Do Namysłowa zjechały się rodziny, policjanci, żołnierze, kucharze i wielu innych mieszkańców. Lokomotywa czytania dopiero się rozpędza. Co będzie jutro? Punktualnie o 11.40 przybędzie nowy gość!