previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Grudzień 2020
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol szkoła do hymnu wejdź do świata matematyki

II Turniej Szachowy w Zespole Szkół Rolniczych – I miejsce zdobyli nasi szachiści.

Dnia 17 grudnia w Zespole Szkół Rolniczych odbył się drugi turniej szachowy w ramach Ligi szachowej, która została zainaugurowana dnia 21 listopada przez Zespół Szkół Mechanicznych. Turnieje szachowe odbywają w namysłowskich szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjanych, a turniej finałowy odbędzie się w świetlicy dworca PKP.

W zaplanowanym harmonogramie nasze gimnazjum będzie gospodarzem turnieju w kwietniu. Suma punktów zdobytych we wszystkich turniejach pozwoli na wyłonienie najlepszej szachowej szkoły w Namysłowie. Szansę na zwycięstwo mają uczniowie z naszego gimnazjum, bowiem w Zespole Rolniczych wywalczyli I miejsce zdobywając 14,5 pkt.

W turnieju uczestniczyło sześć zespołów z namysłowskich szkół tj. z Gimnazjum Nr 1, Gimnazjum Nr 2, LO, ZSR, ZSM oraz z MOW. Nasz zespół w składzie: Tymoteusz Bieniawski z kl IIIa, Szymon Cisicki z kl IIIc, Marta Ołpińska z kl IIIc i Kacper Barszcz z kl II d pokonał cztery zespoły, nawet LO – obecnych mistrzów powiatu, uległ jedynie ZSR. Najlepszym szachistą drugiego turnieju okazał został Tymoteusz Bieniawski, który odnosił zwycięstwa we wszystkich rundach.

Walka była imponująca i niezwykle emocjonująca pomimo, że rozgrywała się jedynie na szachownicy. W ogólnej punktacji nasi szachiści uplasowali się na wysokim drugim miejscu za LO. Opiekunem zespołu jest Pani wicedyrektor Zdzisława Filipczak.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i takich wspaniałych zwycięstw.

Elżbieta Wodziana

 1,246 total views,  1 views today