13.05.2014 r. odbył się Turniej „Potyczki z Językiem Polskim”.

W tym roku w konkursie uczestniczyli uczniowie klas I i II, a odpowiedzi zawodników oceniali uczniowie kl. III. Wśród zadań konkursowych znalazły się pytania o znajomość dzieł, bohaterów literackich i ich autorów, znajomość frazeologizmów.

Zawodnicy pokonywali pułapki ortograficzne oraz bawili się w pantomimę. Rozwiązywali rebusy frazeologiczne, zagadki multimedialne – niektóre z nich przygotowali uczniowie kl. IIId. Początkowo zawodników onieśmielała trema, ale po intensywnej, choć krótkiej rozgrzewce rywalizacja rozgorzała na dobre, w wyniku której w kategorii klas pierwszych I miejsce zdobyli ex aequo zawodnicy klasy Ia i Ib, a kategorii klas II – IIc i IIa.

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

W tym roku po raz pierwszy pamiątkowym gadżetem był grawerowany ołówek z napisem „Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie: Potyczki z Językiem Polskim” który otrzymali wszyscy zawodnicy.

Już dziś zapraszamy do przyszłorocznego konkursu!

Organizatorki konkursu:

J. Włodarczak i M. Gawlak