Grudzień 2020

Trzy wyróżnienia dla naszych gimnazjalistów!

24 kwietnia 2015 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu 14 (z 17) wyłonionych finalistów eliminacji szkolnych i indywidualnych XVIII konkursu Austria – kraj i mieszkańcy stanęło do walki o zdobycie głównej nagrody – wycieczki do Wiednia, ufundowanej przez Biuro Podróży Almatur w Opolu. Aż trzy wyróżnienia za najciekawsze prezentacje tematu o Austrii zostały przyznane naszym gimnazjalistom, a  otrzymali je: Jagoda Długosz, która przygotowała prezentację o austriackich tenisistach, Joanna Musztyfaga, za animacje o dniu przeciętnego Austriaka oraz Mateusz Adamczyk , który w sposób bardzo ciekawy i obrazowy przedstawił nam wiadomości o tańczącym kongresie. Finaliści wyłonieni zostali z grupy 599 uczestników, którzy 24 marca w Bibliotece Austriackiej oraz prawie 50 szkołach województwa opolskiego, śląskiego, dolnośląskiego i podkarpackiego przystąpili do I etapu konkursu. Uczestnicy odpowiadali na pytania związane z Austrią, rozpoznawali utwory muzyczne i prezentowane fotografie oraz przedstawili krótką wypowiedź na dowolny temat o Austrii. W jury konkursu zasiedli: przewodnicząca komisji – Violetta Łabędzka – Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu – dr Małgorzata Jokiel – Uniwersytet Opolski – Instytut Filologii Germańskiej – Janusz Wróbel – wiceprezes Biura Podróży Almatur w Opolu – sponsor głównej nagrody – Till Scholtz-Knobloch – redaktor naczelny gazety Wochenblatt. Konkurs Austria – kraj i mieszkańcy organizowany jest przez Wojewódzka Bibliotekę Publiczna w Opolu – Bibliotekę Austriacką od 1998 r.                Tegoroczna impreza odbyła się w ramach 15. Wiosny Austriackiej pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego i Ambasadora Republiki Austrii.

1,029 total views,  1 views today