Towarzyskie zawody rzutowe – Namysłów 2011

W Zawodach w Wędkarstwie Rzutowym Młodzieżową Szkółkę Wędkarską przy Kole PZW NSM reprezentowali uczniowie Gimnazjum nr 2 w Namysłowie: Julia KOSIKOWSKA, Arek PUTOWSKI i Michał DYSZLEWSKI (który nota bene w tej dyscyplinie dosłownie stawia pierwsze kroki) pod opieką Eli PISKOREK i Włodzimierza PUTOWSKIEGO – nauczyciela w/w gimnazjum.

Porównując wyniki stwierdziliśmy, że czeka nas jeszcze dużo pracy w tej dyscyplinie. Jednak tego typu imprezy przynoszą nam nowe doświadczenia i jednocześnie uczą pokory – fajnie wygląda to w teorii, jednak praktyka weryfikuje wszystkie „dobre rady” zaprzyjaźnionych instruktorów.

W rezultacie nasza trójka zajęła odpowiednio miejsca:

• 27 miejsce – Julia – 94,550 pkt.,
  • 28 miejsce – Arek – 93,800 pkt.,
  • 39 miejsce – Michał – 52,350 pkt.

W przerwie pomiędzy poszczególnymi konkurencjami mieliśmy okazję podziwiać umiejętności rzutowe wielokrotnej Mistrzyni Polski, medalistki Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Świata w wędkarstwie rzutowym – Natalii PECYNY.

W ramach imprezy Organizator przygotował również szkolenie kandydatów na sędziów rzutowych przeprowadzone przez kol. Krzysztofa CHWASTKA z Okręgu PZW Katowice. Z naszego Koła uprawnienia sędziowskie w tej dyscyplinie uzyskali Ela PISKOREK i Włodzimierz PUTOWSKI.

oprac. E. Piskorek

1,413 total views,  1 views today