„TEATR ZMYŚLONEGO AKTORA”

„TEATR ZMYŚLONEGO AKTORA”  GOŚCINNIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 4
Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI W NAMYSŁOWIE

„A teatr jest po to, żeby wszystko było inne niż dotąd.”

Joanna Kulmowa

„Znaleźć wrażliwych ludzi, którzy czują to, co my,
jest z pewnością największym szczęściem na ziemi.”

Carl Spitteler

W dniu 19 marca 2015 r zespół Szkolnego Koła Teatralnego z naszej szkoły spotkał się z młodszymi koleżankami i kolegami ze Szkoły Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Namysłowie, którzy w ramach XIX SZKOLNYCH KONFRONTACJI ARTYSTYCZNYCH, postanowili zobaczyć, jak ich starsi koledzy z gimnazjum rozwijają swoje pasje i zdolności na zajęciach pozalekcyjnych „bawiąc się w teatr”. Dlatego też organizatorka Konfrontacji, pani Elżbieta Podomarow oraz jej podopieczni zaprosili nas do siebie, abyśmy uświetnili swoim występem ich imprezę. Uczniowie wraz z nauczycielami, biorącymi udział w uroczystości obejrzeli „próbę generalną” spektaklu pt: „Zaręczyny Florci”, przygotowanego przez nas na XII Przegląd Twórczości Teatralnej; „Dionizjada” 2015 w Byczynie. A ponieważ teatr to magiczne miejsce nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych, wszyscy goście wsłuchiwali się w słowa dochodzące ze „sceny”, podziwiali scenografię, muzykę i wyśmienitą grę aktorów. Po zakończeniu spektaklu młodzi koledzy jeszcze przez długi czas pozostali pod wrażeniem tego, co usłyszeli i zobaczyli. Wszystkim dopisywał świetny humor i zabawa, które zakończyły się wręczeniem podziękowań gimnazjalistom z Teatru Zmyślonego Aktora oraz opiekunowi grupy, a przede wszystkim gromkimi brawami.

„I chociaż magia teatru trwa przez dwa i pół tysiące lat – od greckich narodzin, to ciągle chcemy w niej uczestniczyć bądź ją tworzyć.”

Dlatego mamy nadzieję, że chociaż przez moment udało nam się wprowadzić naszych młodszych kolegów w świat kultury i sztuki oraz wiedzy o teatrze, a także zachęcić ich do kontynuowania swoich pasji w naszym gimnazjum…

Opiekun Szkolnego Koła Teatralnego
Małgorzata Górniak