Listopad 2020

23.10.2018r. w naszej szkole gościliśmy aktorów z agencji artystycznej ,, Blaszany Bębenek” teatru w Trzebini, którzy zaprezentowali  uczniom las I – IV  spektakl pt. ,,Pinokio”.  To ciekawe widowisko zachwyciło nas kolorami, pięknymi dekoracjami, barwną muzyką, zmienną i szybką akcją. Aktorzy prowadzili z widzami rozmowy, włączając jednocześnie w akcję przedstawienia. Wybieraliśmy więc imię dla drewnianego chłopczyka, którego wystrugał Dżepetto, zachęcaliśmy go do podjęcia nauki w szkole, pomagaliśmy wybrać potrzebne przybory do nauki.

Łaskotaliśmy również wieloryba i sprawdzaliśmy twardość gruntu, aby pomóc  bohaterom zakopać monety, z których według lisa miało wyrosnąć drzewo z olbrzymią ilością złotych monet. Przygody  drewnianego pajacyka, który w końcu przemienił się w chłopca zachwyciły nas i nauczyły jakimi wartościami należy kierować się w życiu. Pokazały nam , że ciężka praca i nauka , troska i miłość wobec najbliższych, a także uczciwość, prawdomówność , szacunek wobec innych, a także  pokonywanie trudności to wartości ponadczasowe. Już dziś czekamy na kolejne spotkanie z aktorami ,,Blaszanego Bębenka”.