Szkolny QUIZ o zdrowym odżywianiu

Przeprowadzony został w szkole quiz dotyczący zasad zdrowego żywienia. Uczniowie każdej klasy odpowiadali w pisemnym teście na kilkanaście pytań o żywności i podstawowych zasadach prawidłowego odżywiania nastolatków.

Uczniowie, którzy otrzymali najwyższe wyniki w klasie wzięli udział w szkolnym finale, gdzie odpowiadali na kolejne pytania dotyczące zagadnień żywieniowych. Uczniowie potwierdzili, że posiadają dość szeroka wiedzę o prawidłowym odżywianiu i właściwościach produktów spożywczych. Konkurs ten pokazał również konieczność prowadzenia szerokiej akcji upowszechniania wiedzy o prawidłowym odżywianiu nastolatka, by przeciwdziałać niedożywieniu lub otyłości. Wśród laureatów etapu szkolnego najlepszy wynik uzyskała Katarzyna Klisowska z klasy III b.

Gratulujemy zwyciężczyni, ale również wszystkim, dla których ważna jest problematyka żywieniowa.

oprac: Piotr Leszczyński

1,350 total views,  1 views today