Szkolny Konkurs „Mój różaniec”

„Różaniec to skarb, który trzeba odkryć”
św. Jan Paweł II

W październiku w całym Kościele modlimy się do Matki Bożej odmawiając różaniec. Modlitwa na różańcu jest jakby „wieńcem, bukietem róż” składanym najlepszej z Matek.. W XIII w. Matka Boża ukazała się św. Dominikowi w towarzystwie dwóch księżniczek niebieskich i przekazała mu w darze Święty Różaniec mówiąc: „Powiedz moim sługom, aby głosili Ewangelię i odmawiali Różaniec św., a heretycy się nawrócą i nastąpi ożywienie wiary wśród wiernych”. Maryja o modlitwę różańcową prosiła również dzieci, 100 lat temu w Fatimie, a także 150 lat temu w polskim Gietrzwałdzie. I tak już od wieków starsi i młodsi zanurzają się w tej pięknej i głębokiej medytacji tajemnic ukazujących życie i działalność Jezusa Chrystusa oraz Jego Matki. Te wielkie rocznice zainspirowały do ogłoszenia szkolnego konkursu pod hasłem „Mój różaniec”. Do udziału włączyli się uczniowie z kl. I a i kl. I b oraz z kl. II a gimnazjalnej. Uczestnicy konkursu wykazali się niezwykłą pomysłowością i wykorzystali najróżniejsze materiały. Były różańce z żelków, chrupek, guzików, śrubek, kasztanów, fasolek, jarzębiny, dzikiej róży, orzechów, itp. Prace dzieci to prawdziwe dzieła sztuki, komisja miała nie lada problem. Po burzliwej debacie udało się wyłonić trzy pierwsze miejsca oraz, aż 7 wyróżnień. Oryginalne różańce można było podziwiać do 27 października na tablicy na II piętrze. Te arcydzieła budziły zainteresowanie, zachwyt i refleksję uczniów i nauczycieli. Ogłoszenie wyników odbyło się dnia 5 listopada na świetlicy szkolnej. Dyplomy i nagrody za najpiękniejsze i najbardziej pomysłowe różańce wręczył dzieciom Pan Dyrektor Artur Matkowski. Wszystkie dzieci, które brały udział w konkursie również otrzymały drobne upominki.
Zwycięzcami konkursu „Mój różaniec” zostali:
Milena Beza kl. I b I miejsce
Lena Przerwa kl. I a II miejsce