Listopad 2020

Dnia 10 lutego 2017 roku uczniowie Szkolnego Koła Teatralnego, jak na artystów przystało wraz z jego opiekunem Panią M. Górniak oraz Panią E. Kozak wybrali się do Filharmonii Opolskiej na Otwartą Próbę Generalną z udziałem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Opolskiej pod batutą samego dyrektora, Przemysława Neumanna. Próba połączona była z bardzo ciekawą prezentacją  aplikacji mobilnej „Orkiestrownik”, zawierającą  informacje dotyczące orkiestry symfonicznej – wielkiego organizmu, który tworzą muzycy i ich instrumenty.  Podczas koncertu mogliśmy wysłuchać najpiękniejszych utworów znanych kompozytorów, m.in. John’a Williams’a,  stworzonych do takich filmów jak  Harry Potter, Gwiezdne Wojny, Titanic , Gladiator, E.T. czy Piraci z Karaibów. Nasze spotkanie z muzyką „na żywo” – było niepowtarzalną okazją do uczestnictwa w procesie kreowania sztuki, powstawania koncertu, poznania tajników pracy orkiestry symfonicznej, dyrygenta. Dało nam także możliwość spojrzenia na pracę wielkich osobowości sceny oraz mile spędzonego czasu. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem koncertu i jednogłośnie podjęliśmy decyzję o kolejnym wyjeździe do Filharmonii.