Pięknego czerwcowego  popołudnia,  załoga koła żeglarskiego Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie wyruszyła na pierwszą w tym sezonie ekspedycję na Zalewie Michalickim. Dookoła woda, wiatr wiejący w żagle, oraz fantastyczny humor, zdecydowanie tak można zdefiniować niepowtarzalny klimat na żaglówce „BAKS”. Odświeżyliśmy sobie informacje o prawie żeglugi – halsach, szotach, oraz o kursach łodzi względem wiatru. Przypomnieliśmy sobie jak wiązać węzły, oraz jak postawić żagle. Instruktarzu udzielał nam nasz Pan Kapitan Sebastian Konieczny nauczyciel- instruktor.  A to wszystko przy fantastycznych widokach naszego niepozornego, aczkolwiek pięknego Zalewu. Chwile na „BAKSIE” upłynęły niezwykle szybko. Bardzo chcieliśmy zostać dłużej, jednak czas na to nie pozwalał. Wróciliśmy z tej wyprawy w bardzo dobrych nastrojach i z niecierpliwością wyczekujemy kolejnego spotkania.