Szkoła pod żaglami

Żeglarstwo to dyscyplina sportu i turystyki uprawiana na sprzęcie o napędzie żaglowym. Zaspokaja różnorodne potrzeby człowieka, m.in. poznawcze, estetyczne, emocjonalne, kulturalne. Kształtując specyficzny model zachowań, jest także wykorzystywane do celów resocjalizacyjnych i rehabilitacyjnych. W węższym i tradycyjnym znaczeniu to dyscyplina sportu i turystyki wodnej obejmująca, oprócz żaglowego, jachting motorowodny.

Żeglarstwo można podzielić na regatowe i turystyczne, morskie i śródlądowe, jachtowe i deskowe (windsurfing), żeglarstwo lodowe i żeglarstwo lądowe (źródło: wiem.onet.pl).

Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi jako pierwsza szkoła w powiecie namysłowskim umożliwiła młodzieży poznanie piękna żeglarstwa poprzez stworzenie koła zainteresowań „Szkoła pod żaglami”. Zajęcia odbywają się w formie zajęć praktycznych na zbiorniku wodnym w Michalicach na żaglówce Foka II „Baks”. Ponadto w szkolnej pracowni multimedialnej prowadzone są również zajęcia teoretyczne. Instruktorem oraz prowadzącym zajęcia jest pan Sebastian Konieczny, nauczyciel wychowania fizycznego.

1,346 total views,  1 views today

zaproszenie