W dniu dzisiejszym świętowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości. W naszym mieście oficjalne obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Św. w kosciele pod wezwaniem Św. Apostołów Piotra i Pawła, skąd wyruszył uroczysty przemarsz ulicami Namysłowa do Namysłowskiego Ośrodka Kultury. W jego trakcie tradycyjnie złożono kwiaty pod tablicą Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej na Ratuszu i przy obelisku koło poczty. W tym roku frekwencjapocztów sztandarowych i mieszkańców Namysłowa była bardzo duża.

Druga część uroczystości to uroczyste przemówienia licznie zgromadzonych przedstawicieli władz samorządowych i przede wszystkim wspaniałe, cudowne przedstawienie naszych uczniów.

Spektakl patriotyczny w reżyserii Pani Małgorzaty Górniak w wykonaniu uczniów i absolwentów Gimnazjum Nr 2 był ogromnym przeżyciem dla wszystkich oglądających przedstawienie. Trudno na widowni bylo znaleźć kogoś kto nie miał łez wzruszenia w oczach. Występ naszych uczniów zakończył się owacją na stojąco licznie zgromadzonej publiczności, a gratulacjom i podziękowaniom nie było końca.

Wśród komentarzy dominowało stwierdzenie, że zarówno niezwykle wysoki poziom artystyczny oraz walory patriotyczne i uczuciowe pozwoliły przeżyć Święto Niepodległości w sposób niezwykle głęboki, wzruszający i pobudzający do refleksji.

W przedstawieniu wzięli udział uczniowie i absolwenci Gimnazjum Nr 2:

Julia Kosikowska, Klaudia Gębska, Karolina Wierzchołowska, Malwina Kołodziej, Anna Boch, Patrycja Boda, Aleksandra Olfans, Michalina Grudzińska, Natalia Jagiełlo, Paulina Bobrowska, Izabela Wojnarska, Julia Kliza, Justyna Frysztak, Olimpia Skorupska, Aleksandra Boda, Klaudia Biczysko, Agata Spór, Magdalena Kozłowska, Monika Pączek, Jakub Łętowski, Patryk Krzak, Kamil Matłosz, Paweł Gazdecki, Kamil Walczak, Kacper Gońda, Szymon Szczygieł, Dawid Dziuba, Maciej Gąszczak, Jacek Furmański, Przemysław Kempa, Bartosz Zarzycki

Reżyseria: Pani Małgorzata Górniak, współpraca: Pani Elżbieta Wodziana, Pani Elżbieta Kozak, Pan Marcin Mysiorek, Pan Włodzimierz Putowski, Pan Sebastian Konieczny

1,305 total views,  1 views today