Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2016 już za nami!

Podczas całego Tygodnia Przedsiębiorczości (14-20 listopada 2016 r.) organizowane były w naszym Gimnazjum warsztaty, wykłady, oraz spotkania z przedsiębiorcami. Motywem przewodnim była przedsiębiorczość, ale rozumiana także, jako zarządzanie własnym czasem, środkami i umiejętnościami. Od poniedziałku odbywały się zajęcia poświęcone różnym aspektom planowania własnej kariery zawodowej. Gimnazjaliści szukali odpowiedzi na następujące pytania Jak skonstruować „własny StartUp”? Jak być świadomym i kreatywnym w życiu zawodowym? Od czego zacząć budowę kariery? Każda klasa naszego gimnazjum miała możliwość uczestniczyć w kreatywnym warsztacie, którego celem było uświadomienie uczniom ich potencjału i możliwości jego wykorzystania na współczesnym rynku edukacyjnym i pracy. Uczniowie klas pierwszych i drugich definiowali przede wszystkim swoje mocne i słabe strony, dowiedzieli się też między innymi tego, czym są pułapki czasowe, jak zabierają motywację do działania i jak z nimi walczyć.  Trzecie klasy natomiast miały możliwość spotkania się z młodym przedsiębiorcom panem Michałem Koselem z Fundacji ZarabiajNaPasji, który w bardzo przystępny sposób opowiedział o rozwijaniu swoich upodobań, o motywacji w życiu. Tego typu spotkania są szczególnie cenne dla uczniów, którzy mają już tylko kilka miesięcy na podjęcie decyzji o swojej dalszej edukacji. Wielu myśli o kontynuowaniu nauki w technikach lub liceach jednak ma problemy z wyborem odpowiedniego zawodu. Jest to decyzja, od której zależy tak naprawdę całe ich przyszłe życie zawodowe. Są świadomi jej wagi, dlatego chętnie uczestniczą w warsztatach i liczą na wsparcie.

Doradca zawodowy Aneta Świlak