Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Piątek 04.10.2019  przyniósł nam wiele wrażeń.

W tym dniu w naszej szkole odbył się wielki egzamin z tabliczki mnożenia. Mnożyli mali i duzi, młodsi i starsi, uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. sprawdzając swoje matematyczne umiejętności. Egzamin polegał na prawidłowym rozwiązaniu 5 działań z tabliczki mnożenia, wybranych losowo. Przy pomyłkach egzamin można było powtórzyć i wielokrotnie ubiegać się o odznakę eksperta tabliczki mnożenia.

Aby jak najlepiej zdać egzamin, tabliczkę mnożenia powtarzaliśmy już od początku tygodnia. Rozwiązywaliśmy różne karty pracy, układaliśmy klocki typu pus, graliśmy w karty Grabowskiego, mnożyliśmy rzucając kości oraz graliśmy w gry matematyczne. Wesoło się bawiąc doskonaliliśmy swoje matematyczne umiejętności, a tabliczka mnożenia okazała się nie taka straszna.