Listopad 2020

„Dobry człowiek jest jak małe światełko. Wędruje poprzez mroki naszego świata
i na swojej drodze zapala zgaszone gwiazdy.”

Phil Bosmans

Klub Ośmiu – Młodzieżowy Wolontariat uczestniczył w akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Opieki Długoterminowej pod hasłem „Świąteczny prezent dla …”. W ramach tej akcji przekazaliśmy własnoręcznie wykonane przez uczniów i wolontariuszy ozdoby bożonarodzeniowe tj. piękne choinki z szyszek, orzechów włoskich, wstążek, bombki ozdabiane cekinami, korowymi wstążeczkami, aniołki, zawieszki na choinkę, kartki świąteczne, żłóbeczki z siankiem na stół wigilijny, itp.

Wykonane przez uczniów ozdoby zostały przekazane dnia 12 grudnia Pani Kierownik Zakładu Opiekuńczo Leczniczego. Cieszymy się, że nasza szkoła miała swój udział w tym szlachetnym przedsięwzięciu, bowiem dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup fotela kąpielowego z wagą, dla terminalnie chorych przebywających w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym w Namysłowie.

Dnia 19 grudnia zakończyliśmy akcję „Zostań świętym Mikołajem”, której zadaniem było przygotowanie świątecznych paczek żywnościowych dla rodzin wielodzietnych. Wolontariusze zorganizowali w szkole zbiórkę artykułów spożywczych, sprzedawali kartki świąteczne, a dnia 16 grudnia zorganizowali IV Szkolny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Ze sprzedaży ozdób świątecznych w ramach kiermaszu i kartek Bożonarodzeniowych uzyskaliśmy kwotę 431zł. 60 gr. Dnia 18 grudnia Ania, Martyna, Basia i Agnieszka – byłe wolontariuszki naszego gimnazjum, a obecnie już uczennice LO z Opiekunem Klubu Ośmiu wyruszyły na zakupy do Polo Marketu. Z zakupionych rzeczy oraz pozyskanych w ramach szkolnej zbiórki przygotowaliśmy cztery duże paczki dla rodzin dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Kamiennej oraz jedną paczkę dla rodziny, której spalił się dom i zostali bez środków do życia. Wolontariusze do każdej paczki włożyli także świąteczne życzenia, maskotki i ozdoby świąteczne. Dnia 20 grudnia paczki zostały przekazane Opiekunowi świetlicy ze Szkoły Podstawowej w Kamiennej.

Składamy serdeczne podziękowania za hojność i zaangażowanie wszystkim, którzy włączyli się do akcji:

• ”Zostań świętym mikołajem”, bowiem dzięki Wam pięć rodzin otrzymało bogate paczki na święta Bożego Narodzenia
  • „Świąteczny prezent dla …” ponieważ mają swój udział w zakupie fotela kąpielowego dla chorych przebywających w Zakładzie Opiekuńczo – Leczniczym w Namysłowie

Opiekun Klubu Ośmiu
Elżbieta Wodziana