“Dobroć jest czymś bardzo prostym: być zawsze do dyspozycji drugich,
nigdy nie szukać samego siebie.”

Dag Hammarskjold

„Kto pomoc rozdaje Mikołajem zostaje” pod takim hasłem pod koniec listopada rozpoczęła się w naszej szkole zbiórka artykułów spożywczych na paczki świąteczne. Co roku przygotowujemy paczki z okazji świat Bożego Narodzenia dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej ze Szkoły Podstawowej w Kamiennej.

W celu pozyskania środków pieniężnych na zakup słodyczy i produktów świątecznych wolontariusze przygotowali w szkole V Kiermasz Bożonarodzeniowy. Sprzedawali wykonane własnoręcznie świąteczne ozdoby, kartki, a także pięknie udekorowane pierniczkowe choinki. Dochód ze sprzedaży wyniósł 219 zł. i został przeznaczony na zakup słodyczy i produktów świątecznych. Charytatywny kiermasz Bożonarodzeniowy został już wpisany w tradycję naszej szkoły, gimnazjaliści, nauczyciele, pracownicy obsługi chętnie wspierają świąteczne akcje dzieląc się darem serca.

Przygotowaliśmy paczki żywnościowe (każda po 30 kg) dla trzech rodzin zgodnie z przekazaną nam listą i ich sytuacją, oraz osobno paczki ze słodyczami i maskotkami dla każdego dziecka w rodzinie. W tym roku paczki były tak okazałe, bowiem 40 kg żywności zebrały klasy: I b, I c, Id, II e oraz III a, w ramach obchodzonego w naszej szkole Dnia Żywności pod opieką Pana Piotra Leszczyńskiego.

Dnia 18 grudnia świątecznie zapakowane paczki zostały przekazane opiekunowi świetlicy ze Szkoły Podstawowej w Kamiennej, a następnego dnia przekazane wybranym dzieciom i ich rodzinom. Ponadto mamy swój udział w pomocy Oli Młodawskiej, na rzecz której odbyły się Jasełka w Namysłowskim Domu Kultury dnia 16 grudnia. Wolontariusze sprzedawali kartki, dekoracje, świąteczne pierniczki i zbierali pieniądze do skarbonek.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w świąteczną pomoc bliźnim, składamy serdeczne podziękowania.

Dobro, które z potrzeby serca, przekazuje się drugiemu człowiekowi jest bezcenne, każdy kto chociaż raz okazał życzliwy gest, uśmiech, złożył swój dar serca, czasu jest wolontariuszem.

Opiekun Klubu Ośmiu
Elżbieta Wodziana