Świąteczna Pomoc Klubu Ośmiu

“Dobroć jest czymś bardzo prostym: być zawsze do dyspozycji drugich,
nigdy nie szukać samego siebie.”

Dag Hammarskjold

„Kto pomoc rozdaje Mikołajem zostaje” pod takim hasłem pod koniec listopada rozpoczęła się w naszej szkole zbiórka artykułów spożywczych na paczki świąteczne. Co roku przygotowujemy paczki z okazji świat Bożego Narodzenia dla dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej ze Szkoły Podstawowej w Kamiennej.

W celu pozyskania środków pieniężnych na zakup słodyczy i produktów świątecznych wolontariusze przygotowali w szkole V Kiermasz Bożonarodzeniowy. Sprzedawali wykonane własnoręcznie świąteczne ozdoby, kartki, a także pięknie udekorowane pierniczkowe choinki. Dochód ze sprzedaży wyniósł 219 zł. i został przeznaczony na zakup słodyczy i produktów świątecznych. Charytatywny kiermasz Bożonarodzeniowy został już wpisany w tradycję naszej szkoły, gimnazjaliści, nauczyciele, pracownicy obsługi chętnie wspierają świąteczne akcje dzieląc się darem serca.

Przygotowaliśmy paczki żywnościowe (każda po 30 kg) dla trzech rodzin zgodnie z przekazaną nam listą i ich sytuacją, oraz osobno paczki ze słodyczami i maskotkami dla każdego dziecka w rodzinie. W tym roku paczki były tak okazałe, bowiem 40 kg żywności zebrały klasy: I b, I c, Id, II e oraz III a, w ramach obchodzonego w naszej szkole Dnia Żywności pod opieką Pana Piotra Leszczyńskiego.

Dnia 18 grudnia świątecznie zapakowane paczki zostały przekazane opiekunowi świetlicy ze Szkoły Podstawowej w Kamiennej, a następnego dnia przekazane wybranym dzieciom i ich rodzinom. Ponadto mamy swój udział w pomocy Oli Młodawskiej, na rzecz której odbyły się Jasełka w Namysłowskim Domu Kultury dnia 16 grudnia. Wolontariusze sprzedawali kartki, dekoracje, świąteczne pierniczki i zbierali pieniądze do skarbonek.

Wszystkim, którzy zaangażowali się w świąteczną pomoc bliźnim, składamy serdeczne podziękowania.

Dobro, które z potrzeby serca, przekazuje się drugiemu człowiekowi jest bezcenne, każdy kto chociaż raz okazał życzliwy gest, uśmiech, złożył swój dar serca, czasu jest wolontariuszem.

Opiekun Klubu Ośmiu
Elżbieta Wodziana

 1,178 total views,  1 views today


powrót do szkoły
Opolskie dla podstawówek
Biuletyn informacji publicznej
logowanie do e dziennika
ikona facebook

Archiwum