Wrzesień 2020

Wojewódzki Konkurs Fizyczny na etapie miejsko – gminnym rozstrzygnięty

Dnia 13.02.2015 r. odbył się Wojewódzki Konkurs Fizyczny na etapie miejsko – gminnym. W konkursie wzięło udział 15 uczestników z czterech gimnazjów gminy Namysłów: Gimnazjum Nr 1 w Namysłowie, Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie, Gimnazjum w Wilkowie oraz Gimnazjum w Ligocie Książęcej. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów. Konkurs obejmował wiadomości i umiejętności z zakresu całego materiału nauczania fizyki oraz zagadnienia znacznie wybiegające poza podstawę programową. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach kółka fizycznego oraz przygotowywali się samodzielnie, poświęcając wiele godzin na naukę fizyki, rozwiązując setki zadań. Ich praca zaowocowała, nawet dzień 13 piątek nie przyniósł pecha, a wręcz przeciwnie – zajęli dwa czołowe miejsca i zabrakło 2 punktów, aby uczeń z I miejsca osiągnął awans na szczebel wojewódzki. Klasyfikacja przedstawia się następująco:

• I miejsce – Adrian Kołacz kl. III a
  • II miejsce exe aequo – Aleksandra Kisiel kl. III d, Bartosz Koziara oraz Oskar Legner kl. III a

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nauczyciele fizyki:

Joanna Barszcz  Arkadiusz Pastucha