Grudzień 2020

Sukces w konkursie języka angielskiego

Dnia 20 maja odbył się konkurs j. angielskiego „Get Your Tongue Around”. Do Dobrzenia Wielkiego zjechało 17 drużyn dwuosobowych z gimnazjów z Pokoju, Kup, Chróścic, Czarnowąsów, Namysłowa i Kościerzyc. Naszą szkołę reprezentowały trzy zespoły:
Marta Janiszewska i Karolina Humeniuk
Joanna Musztyfaga i Zofia Sarnicka
Aleksandra Kluska i Maciej Stan.
Prawdziwy maraton językowy podzielony był na cztery części sprawdzające znajomość ortografii, gramatyki i leksyki, znajomość utworów muzycznych oraz testujące wiedzę dotyczącą Irlandii. Walka o pierwsze miejsce była zacięta do samego końca konkursu, bo i nagroda była wspaniała – wycieczka do Wielkiej Brytanii dla zwycięskiej drużyny. Wygrało gimnazjum z Pokoju a nasza drużyna w składzie Marta Janiszewska (Sherlock Holmes) i Karolina Humeniuk (Dr Watson) zajęła II miejsce. Serdecznie gratuluję i zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w kolejnej edycji tego konkursu.

Joanna Koncewicz

1,395 total views,  1 views today