Sukces naszych uczennic na konkursie recytatorskim

W piątek 25 maja uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Namysłowie wystąpili w konkursie recytatorskim z poezją Mariana Hemara w roli głównej. Konkurs odbył się w “Młynie” w kameralnym gronie złożonym z komisji jurorskiej, pięciorga uczestników i trzech opiekunów. Nasze reprezentantki nie wyszły z konkursu bez nagród.

Weronika Pierucka z klasy II a zdobyła I miejsce recytacją wiersza “Do generała”. Na II miejscu znalazła się Dobrosława Krupińska – również z klasy II a – recytująca wiersz “Inwokacja”. Miejsce III przypadło Hani Kosikowskiej, uczennicy klasy III c, deklamującej wiersz “Modlitwa”, natomiast nagroda specjalna Grand Prix – Hani Łebzuch (“Życzenie”) z klasy II c. Komisja wyraziła zachwyt stopniem przygotowania się dziewcząt, ich interpretacjami tych dość trudnych utworów, dbałością o detale, jak chociażby przebranie. Dlatego też jurorzy postanowili zaprosić dwoje uczestinków, w tym Weronikę, do “odegrania” swej roli podczas uroczystej gali wręczenia nagród w niedzielę 27 maja, na której miał być członek honorowy jury – pan Jan Nowicki.