SUKCES JĘZYKOWY NASZYCH UCZNIÓW

20 maja nasze uczennice z klas drugich i trzecich wzięły udział w VII edycji Turnieju Językowego “GET YOUR TONGUE AROUND organizowanego przez Liceum w Dobrzeniu Wielkim. Turniej składał się z 4 części : dyktando, część leksykalno-gramatyczna,  część kulturoznawcza i część muzyczno-filmowa. Każda część trwała 45 minut. Motywami przewodnimi były Wielka Brytania i “Alicja w Krainie Czarów”. Nasze gimnazjum wystawiło 6 drużyn:

• Zuzanna Kania i Marta Janiszewska z klasy II dwujęzyczna
  • Olga Kwiecień IIc z i Karolina Humeniuk IIIe z klas rozszerzonym językiem angielskim
  • Zofia Sarnicka IIId i Julia Banasiak IId z klas dwujęzycznych

Wszyscy uczestnicy turnieju mieli przebrania nawiązujące do kultury krajów anglojęzycznych. Nasze uczennice zachwyciły wszystkich swoimi strojami. Zuzia (Biała Królowa), Marta (Alicja) i Julia (Kapelusznik) przebraniami nawiązały do postaci z “Alicji w Krainie Czarów”. Olga i Karolina strojem przypominały Johna Lennona i Yoko Ono. A Zosia była przebrana za Hagrida, postać z “Harry Pottera”.

Po kilkugodzinnych zmaganiach jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce:  Zuzanna Kania i Marta Janiszewska z klasy IId

II miejsce: Olga Kwiecień IIc i Karolina Humeniuk IIIe

Nagrodą za pierwsze miejsce jest wycieczka do Anglii. Dziękujemy wszystkim uczennicom za udział w turnieju i godne reprezentowanie naszego Gimnazjum. Dziękujemy Liceum w Dobrzeniu Wielkim za możliwość niezapomnianej rywalizacji i ciekawy turniej. Gorąco gratulujemy laureatom i zachęcamy wszystkich uczniów do brania udziału w konkursach językowych.