Spotkanie z ZSM

Rynek pracy podlega nieustannym przeobrażeniom, co wiąże się z koniecznością dostosowania się do powstających zmian i ich zaakceptowania, zarówno ze strony osób poszukujących pracy, jak i pracodawców. Czasem próba “dopasowania się” do zaistniałych zmian, stanowi problem, w związku z czym młodzież boryka się z przeróżnymi dylematami, nie potrafiąc sprecyzować swych dalszych zamierzeń.

Dlatego też, chcąc jak najlepiej pomóc młodzieży w dokonywaniu trafnych wyborów, w dniu 10 kwietnia 2014 roku w naszej szkole odbyło się kolejne z cyklu spotkań z przedstawicielami szkół średnich w naszym mieście – spotkanie klas III z nauczycielami z Zespołu Szkół Mechanicznych im. Żołnierzy Września 1939 roku w Namysłowie. W trakcie spotkania uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną oraz wysłuchali prelekcji gości, dotyczącej oferty szkoły na nowy rok szkolny 2014/2015. Zadawali też nurtujące ich pytania dotyczące rekrutacji, kierunków kształcenia, praktyk i możliwości pracy.

Doradca zawodowy
Małgorzata Górniak