10 czerwca 2016 doradca zawodowy z Gimnazjum nr 2 zorganizował  spotkanie z rodzicami ostatnich  klas gimnazjalnych. Uczestnikom zostały przedstawione czynniki trafnego wyboru zawodu oraz dalszej drogi edukacyjnej. Zwrócono uwagę na role i zadania rodziców w życiu dziecka. Wskazano drogi i sposoby pomocy nastolatkom w bardzo kluczowym dla nich momencie. Ponadto doradca zawodowy zwrócił szczególną uwagę na czynniki zdrowotne, które często ograniczają wybór przyszłego zawodu. Zebrani rodzice wszystkich wskazówek wysłuchali z zainteresowaniem.

Doradca zawodowy Aneta Świlak