Spotkanie z pracownikami US w Namyłowie

W dniu dzisiejszym w naszym gimnazjum odbyło się spotkanie z pracownikami Urzędu Skarbowego w Namysłowie. Pani Lilianna Hinborch i Pan Jacek Nowojski uczyli uczniów klas III rozliczać podatki za 2013 rok. Uczniowie pod kierunkiem gości rozliczali PIT-37 na podstawie przygotowanych materiałówi i…. Radzili sobie całkiem nieźle.

Uczniowie zapoznali się z możliwościami jakie daje składanie e – deklaracji. Na zakończenie młodzież wręczyła gościom listy z podziękowaniem za udaną lekcję.

Spotkania z pracownikami Urzędu Skarbowego są już swego rodzaju tradycją naszej szkoły i odbywają się corocznie na początku II semestru. Ich kontynuacją są Dni Otwarte US w Namysłowie, w których młodzież często uczestniczy.

Dziękujemy Pani Liliannie Hinborch i Panu Jackowi Nowojskiemu za lekcje ekonomii w praktyce, która pozwala przekonać młodych ludzi, że “nie taki PIT straszny…”

oprac: W. Putowski

1,066 total views,  1 views today