Spotkanie z pełnomocnikiem ds przciwdziałania narkomanii

Dnia 28 maja 2014 roku odbyło się spotkanie nauczycieli uczących w Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi z panią Mirosławą Olszewską – opolską psycholog, pełnomocnikiem Marszałka Województwa Opolskiego d/s przeciwdziałania narkomanii. Było ono zrealizowane w zakresie działań profilaktycznych wynikających z realizowania Programu Wychowawczego i Pogramu Profilaktyki naszej szkoły.

Tematem spotkania był problem uzależnienia młodych ludzi od narkotyków oraz uzależniania behawioralne. Pani w sposób bardzo wyczerpujący opisała zachowania ludzi sięgających po narkotyki, jak również uzależnienia od określonych zachowań. Ważnym elementem spotkania była dyskusja, która umożliwiła nauczycielom uzyskanie nowych, ważnych informacji dotyczących uzależnień, które są niezbędne w pracy z młodzieżą.

W spotkaniu uczestniczyli również rodzice uczniów. Mieli możliwość pozyskania wielu ciekawych oraz przydatnych informacji związanych z zagrożeniami dotyczących zachowań behawioralnych, uzależnień od narkotyków, ich przyczyn i konsekwencji.

Opracowała:

Pedagog szkolny Aleksandra Wojnarska