W deszczowy październikowy czwartek grupka uczniów z naszego gimnazjum miała przyjemność spotkać się w Bibliotece Publicznej z pisarką i dziennikarką Panią Katarzyną Enerlich. Gość Biblioteki jest autorką wielu książek m.in. serii “Prowincja pełna…”. Swoją przygodę z dziennikarstwem zaczęła w wieku 12 lat, pisząc do “Płomyka” o swoim rodzinnym Mrągowie. Jak mówiła podczas spotkania: jest bezgranicznie zakochana w swoich rodzinnych stronach – krainie tysiąca jezior. Pisarka dzieliła się z przybyłymi słuchaczami wieloma ciekawostkami kulturowymi i historycznymi ze swojego regionu, ale jak się później okazało, pani Katarzyna Enerlich znała również kilka ciekawostek o naszej Opolszczyźnie. Podkreślała dumę z tego, że wychowywała się na prowincji i w niczym nie czuje się gorsza od ludzi z Warszawy i innych dużych miast. Pisarka opowiedziała nam również o swoim zdrowym stylu życia, którym zaraża wszystkich swoich czytelników i słuchaczy. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Pani Katarzyna okazała się otwartą osobą i spontaniczną. Pod koniec spotkania okazało się, że jeden z przybyłych słuchaczy urodził się w Mrągowie, choć całe życie spędził tu – w Namysłowie. Świat jest jednak mały i potrafi zaskoczyć!. Uczniowie klas II d i I c, mimo padającego deszczu i chłodu, wrócili do szkoły z promiennymi uśmiechami i wzbogaceni o nowe doświadczenia i… wiedzę tzw. “życiową”.

Natalia Milczarska, uczennica klasy II d”