Spotkanie profilaktyczne

Dnia 20-ego maja 2014 roku w Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi odbyło się spotkanie z terapeutami MONAR-u z Opola w ramach szeroko realizowanych zajęć profilaktycznych w szkole.

Warsztaty terapeutyczne przeprowadzone były w klasach drugich i trzecich. Głównym tematem zajęć było omówienie przez terapeutów mechanizmów powstawania uzależnień od substancji psychoaktywnych oraz alternatywnych sposobów spędzania czasu.

Uczniowie z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu, zdobyli nowe informacje dotyczące sposobów oraz konsekwencji uzależnień młodych ludzi od substancji psychoaktywnych.

Opracowała:

Pedagog szkolnyAleksandra Wojnarska