previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol
SPRAWOZDANIE ZE SPOTKANIA KOŁA TEATRALNEGO
Z UCZNIAMI SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 3 W NAMYSŁOWIE

„Jeśli dwóch ludzi rozmawia, a reszta słucha ich rozmowy – to już jest teatr”.

(Gustaw Holoubek)

W dniu 18 marca 2014 r w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów Szkolnego Koła Teatralnego z młodszymi koleżankami i kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Namysłowie, którzy w ramach projektu edukacyjnego „Fascynujący Świat Nauki i Techniki” postanowili zobaczyć, jak ich starsi koledzy z gimnazjum rozwijają swoje pasje i zdolności na zajęciach pozalekcyjnych „bawiąc się w teatr”.

Uczniowie wraz z nauczycielkami, panią Ewą Florek i Iwoną Mikuśkiewicz obejrzeli próbę generalną spektaklu pt: „Miłość bliźniego”, przygotowanego przez nas na XI Przegląd Twórczości Teatralnej; „Dionizjada” 2014 w Byczynie. A ponieważ teatr to magiczne miejsce nie tylko dla dzieci, ale i dla dorosłych, wszyscy goście wsłuchiwali się w słowa dochodzące ze „sceny”, podziwiali scenografię, muzykę i wyśmienitą grę aktorów.

Po zakończeniu spektaklu młodzi koledzy jeszcze przez długi czas pozostali pod wrażeniem tego, co usłyszeli i zobaczyli. Oprócz spektaklu wspólnie ćwiczyliśmy poprawną wymowę, dykcję i elementy dramy, która rozwija wyobraźnię. Wszystkim dopisywał świetny humor i zabawa, które zakończyły się rozdaniem autografów przez aktorów oraz wspólne zdjęcia i podziękowania.

I chociaż magia teatru trwa przez dwa i pół tysiące lat – od greckich narodzin, to ciągle chcemy w niej uczestniczyć bądź ją tworzyć.

Dlatego mamy nadzieję, że chociaż przez moment udało nam się wprowadzić naszych młodszych kolegów w świat kultury i sztuki oraz wiedzy o teatrze.

Opiekun Szkolnego Koła Teatralnego

Małgorzata Górniak

 958 total views,  1 views today