SPORT W “DWÓJCE”

Lekka atletyka

Piękna nazwa „królowej sportu”, jaką łączy się z lekkoatletyką, nie jest zwrotem grzecznościowym. Lekkoatletyka zasłużyła sobie na ten wzniosły przydomek wieloma walorami. Różnorodność i mnogość konkurencji prowadzonych na naszych zajęciach stwarza doskonałe możliwości dla rozwoju wszystkich cech motorycznych i wolicjonalnych. W przypadku wielu konkurencji mamy do czynienia z elementami ruchowymi opartymi na wielu cechach motorycznych. Lekkoatletyka jako jedna z nielicznych dyscyplin sportowych pozwala naszej młodzieży wykorzystać swoje szanse w podnoszeniu poziomu sportowego niezależnie od posiadanych warunków fizycznych i dyspozycji psychofizycznych. Lekkoatletyka to dostępność, przydatność, wymierność i zdrowotność. Każdy nasz uczeń może znaleźć konkurencję, która mu będzie najbardziej odpowiadała.

Piłka siatkowa

Piłka siatkowa jest jedną z najbardziej popularnych dyscyplin sportu w Polsce. Zorganizowane formy rozgrywek w siatkówce są prowadzone przez PZPS. Związek ten jest członkiem międzynarodowych organizacji FIVB. Siatkarskie boiska towarzyszą młodzieży szkolnej od początku powstania gimnazjum. Uczniowie Gimnazjum nr 2 uczestniczyli w wielu zawodach siatkarskich na szczeblu wojewódzkim,  powiatowym,  gminnym oraz na turniejach międzynarodowych. Współorganizują  wiele imprez siatkarskich na terenie powiatu i gminy, m.in. Namysłowską Ligę Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta Namysłowa. Gimnazjum współpracuje z wieloma szkołami podstawowymi, gimnazjalnymi i  średnimi, wymieniając się doświadczeniem, organizując mecze towarzyskie, rozgrywki sportowe.

Piłka nożna

Piłka nożna to najbardziej rozpowszechniona zespołowa gra sportowa. Młodzież gimnazjalna chętnie uczestniczy w zajęciach organizowanych przez szkołę, w ramach sportowych kół  zainteresowań.  Popularyzacja tej dyscypliny przyniosła wiele sukcesów uczniom Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi. Uczestniczyliśmy w wielu zawodach i rozgrywkach sportowych na szczeblu centralnym, wojewódzkim, powiatowym i gminnym. Ogromnym sukcesem był udział uczniów w Ogólnopolskim Turnieju Orlik 2012 o Puchar Premiera rozgrywanym w Warszawie. Zawodnicy mogli poszerzyć dotychczas zdobyte umiejętności, spotykając się z wieloma zawodnikami z klubów z całej Polski. Udział w Turnieju umożliwił młodym piłkarzom zwiedzania Stadionu Narodowego.Uczniowie skupieni w szkolnym zespole piłki nożnej współpracują z Namysłowskim Klubem Piłkarskim Start Namysłów oraz z wieloma różnymi szkołami, współorganizując turnieje piłkarskie, spotkania towarzyskie na boisku Orlik.

1,223 total views,  1 views today