By nauka nie poszła w las…
Spektakl „Cinderella” w wykonaniu uczniów klas z rozszerzonym językiem angielskim

Zgodnie z obowiązującymi zwyczajami to rodzice obdarowują dzieci prezentami.
Tym razem uczniowie klasy II c postanowili zrobić niespodziankę rodzicom uczniów klas dwujęzycznych i oddziałów z rozszerzonym językiem angielskim. Pokazali w ten sposób nie tylko swoje zaangażowanie w sprawy szkoły, ale przede wszystkim, że ich nauka angielskiego „nie idzie w las”, lecz przenosi się na… deski teatru. 16 grudnia, drugoklasiści odegrali spektakl zatytułowany „Cinderella”. Poprzeczkę zawiesili bardzo wysoko, gdyż przedstawienie w całości zostało zrealizowane w języku angielskim. Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności teatralne, ale najważniejsze było udowodnienie, że języka obcego można się dobrze nauczyć na lekcjach w szkole. A przy okazji można się również przy tej nauce dobrze bawić. Drama jako metoda dydaktyczna niesie same korzyści, o których uczniowie II c przekonali się na własnej skórze. Rozwija nie tylko kompetencje językowe, komunikacyjne, ale także stymuluje rozwój emocjonalny, właśnie poprzez wchodzenie w role bohaterów, poprzez próbę naśladowania emocji. Niejednokrotnie pomaga również w przełamywaniu bariery językowej, czego obecni na przedstawieniu widzowie byli świadkami. Drugoklasiści wspaniale poradzili sobie z wykreowaniem roli bohaterów „Kopciuszka”, a nade wszystko z mówieniem po angielsku. Tremę wyraźnie zostawili na zapleczu, ponieważ widać było, że scena to ich żywioł. Przedstawienie, które miało miejsce w szkolnej stołówce, było dowcipne, ale miejscami też i wzruszające. Ciężka praca uczniów i reżysera – pani Małgorzaty Polczewskiej, została nagrodzona gromkimi brawami i wyrażonymi nadziejami, aby więcej pojawiało się takich spektakli. Uczniowie i pani reżyser odebrali również gratulacje z rąk dyrektora – pana Artura Matkowskiego oraz wicedyrektor – pani Małgorzaty Górniak. Uczniowie biorący udział w przedstawieniu: Julia Niedźwiecka (Macocha), Julia Piasta i Melania Szczypior (córki Macochy), Natalia Panasińska (Kopciuszek), Jakub Adamczyk (Książę), Jakub Has (Król), Milena Łętowska (Królowa), Maksymilian Chruszcz (Ojciec Kopciuszka), Julian Mikuśkiewicz (Herold), Barbara Sipiora (Wróżka), Zuzanna Harasimczuk (Narrator). Gościnnie wystąpił Mikołaj Iwanyszczuk z klasy II d.
Operatorzy: Marcel Lenart (III e), Kamil Baj (III a).

1,152 total views,  1 views today