Grudzień 2020

„SP2 dla Tymka”

„Bogatym nie jest ten kto posiada, lecz ten kto daje”

Św. Jan Paweł II

Wolontariusze z Klubu Ośmiu bardzo lubią pomagać i wielokrotnie już to udowodnili. W tamtym roku akcja „Pączek dla Frania” przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Tym razem okazało się,  że pomocy potrzebuje ich dawny kolega Tymoteusz Marcińczak.  W październiku z wielkim zapałam przygotowywali słodką akcję,  której celem była zbiórka pieniędzy na leczenie chorego na nowotwór kolegi. Na ogrodzeniu naszej szkoły zawisły piękne banery ufundowane przez firmę z Wrocławia dzięki pomocy taty Mateusza Antosika. Wszystko było przygotowane – lista przygotowujących pyszne słodkości była bardzo długa, chętnych bardzo wielu,  ale niestety korona wirus pokrzyżował nam plany. Ze względów bezpieczeństwa zrezygnowaliśmy z pieczenia ciast i przeprowadziliśmy w szkole zbiórkę pieniążków do puszek.  W pomoc dla Tymka włączyli się uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz pracownicy. Cała nasza szkolna społeczność wykazała się wielką życzliwością i ofiarnością – zebraliśmy 1345 zł 50 gr. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania, a Tymkowi życzymy ogromnych mocy do walki z chorobą i szybkiego powrotu do pełni zdrowia.