Słowem malowany, przez uczniów recytowany

Za oknami można rozkoszować się piękną polską złotą jesienią, natomiast w Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie dzisiaj, tj. w środę 28 października, miłośnicy literatury fantastycznej zasłuchiwali się w prozie Tolkiena, Rowling, Prachetta i Riordana. Mimo iż dzisiaj obchodzony jest Dzień Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów, sześcioro gimnazjalistów zafundowało sobie mały stresie i wystąpiło przed publicznością w Konkursie Recytatorskim „W ogrodzie słów…”. Druga edycja konkursu, w którym opanowuje się pamięciowo fragmenty prozy, dotyczyła literatury fantastycznej. Dla fanów fantasy to była prawdziwa uczta, ponieważ co, jeśli nie literatura, dostarcza mnóstwa wrażeń, pozwala oderwać się od szarej codzienności i zapomnieć o obowiązkach (tych szkolnych też!). Konkurs odbył się na trzeciej lekcji w sali nr 31. Komisja w składzie: pani wicedyrektor Małgorzata Górniak, pani Jolanta Włodarczak oraz Patrycja Walczak z III d miała trudne zadanie. Uczestnicy przygotowali się perfekcyjnie, zaskakiwali i doborem repertuaru i talentem recytatorskim. Dlatego wyróżnieni zostali uczniowie: Natalia Miarka z I b i Kamil Biały z I c, IV miejsce przyznano Sylwii Kocot z Id. Na podium stanęli odpowiednio: Kacper Sumiński z I d (III miejsce), Jagoda Pastucha z II d (II miejsce) oraz Marta Janiszewska z klasy II d (I miejsce). W tej edycji konkursu w zabawie wzięła udział również publiczność, czyli klasa III d. Widzowie brali udział w konkursie „Z jakiego utworu pochodzi recytowany fragment?” oraz przyznawali nagrodę publiczności, która pokryła się z głosem jurorskim. Uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz słodkie upominki. Konkurs odbył się w miłej atmosferze, o którą dbała prowadząca – Alicja Krzywda z klasy II d. W przyszłym roku na pewno odbędzie się trzecia edycja konkursu, ale jaki gatunek literacki będzie bohaterem (albo wyzwaniem dla uczestników) okaże się w następnym roku szkolnym.

oprac. Magdalena Gawlak

1,037 total views,  1 views today