Wrzesień 2020

Dnia 19 marca 2014 roku w Namysłowskiej Sali Sportowej Orzeł odbył się półfinał wojewódzki w piłce siatkowej chłopców w kategorii gimnazjum. Otwarcie imprezy uświetnili swoją obecnością Wiceburmistrz Namysłowa pan Andrzej Galla, Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Fizycznej pan Sławomir Hinborch oraz Dyrektor Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi pan Artur Matkowski.

Wśród drużyn, które dotarły do tego szczebla znalazła się reprezentacja Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie. Drogę do turnieju chłopcy, pod wodzą pana Sebastiana Koniecznego, przeszli jak burza pokonując w eliminacjach gminnych i powiatowych takie drużyny jak Smogorzów czy Domaszowice. Podczas przygotowań do półfinału drużyna miała poważne problemy kadrowe, gdyż z treningów było wykluczonych dwóch bardzo ważnych dla zespołu zawodników.

W piątek gimnazjalistom namysłowskiej „Dwójki” przyszło się zmierzyć ze zwycięskimi drużynami z innych powiatów tj. Publiczne Gimnazjum w Lubrzy oraz Publiczne Gimnazjum w Graczach. Zespół reprezentujący Publiczne Gimnazjum nr 3 w Brzegu nie zjawił się. W wyniku losowania jako pierwsze zmierzyły się obie drużyny przyjezdne. W pierwszym secie kibice zgromadzeni na trybunach mogli oglądać zacięta walkę. W końcówce jednak szalę zwycięstwa przechylili na swoją korzyść goście z Graczy i wygrali 29:27. W drugim secie poszło im już zdecydowanie łatwiej i pokonali gimnazjalistów z Lubrzy 25:16, zapewniając sobie 2 punkty za zwycięstwo.

W kolejnym spotkaniu na parkiecie zameldowała się drużyna gospodarzy, która podejmowała przegranych z pierwszego meczu. Jednak już w pierwszym secie chłopcy zdali sobie sprawę, że tym razem bój o zwycięstwo będzie trudniejszy niż mogli się spodziewać. Niestety przy 25 punktach gości, nasi siatkarze zgromadzili zaledwie 17.

Rozmowa i wskazówki otrzymane od trenera podczas przerwy podziałały na chłopców mobilizująco i w kolejnym secie, to oni byli drużyną dominującą i wygrali seta 25:19. O dwóch punktach dla zwycięzcy miał zadecydować tzw. tie-brake. Jednak właśnie w III secie zabrakło wytrwałości i konsekwencji z poprzedniego seta i oddaliśmy gościom 15 punktów zdobywając tylko 8, zachowując nadal szanse na awans do finału wojewódzkiego. Warunkiem niezbędnym do tego było pokonanie reprezentacji Gimnazjum z Graczy. Zadanie to okazało się jednak zbyt trudne dla namysłowian, którzy ulegli swoim świetnie dysponowanym przeciwnikom odpowiednio 25:17 i 25:13. Tym samym zwycięską drużyną, która wystąpi w finale zostało Publiczne Gimnazjum w Graczach. Chłopcy z Lubrzy zajęli drugie miejsce z dorobkiem 2 pkt. Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie zajęło trzecie miejsce z 1 pkt.

W imieniu opiekuna „Dwójki” serdecznie dziękuję uczniom namysłowskiego L.O. za pomoc w przygotowaniu chłopców poprzez rozgrywane mecze treningowe.

1,019 total views,  1 views today