Sebastian wśród najlepszych w Polsce…

29 września 2020r. w Opolu odbył się drugi i trzeci etap konkursu ,,Austria- kraj i mieszkańcy”. Jest to coroczny turniej wiedzy organizowany przez Bibliotekę Austriacką, wspierany przez Konsula Honorowego Republiki Austrii we Wrocławiu i sponsorowany przez Biuro Podróży ,,Almatur”.

Sebastian Sutyła, uczeń klasy VIIIB, który w marcu przeszedł pozytywnie etap szkolny, wziął udział w półfinale i zakwalifikował się do finału  XXIII edycji ogólnopolskiego konkursu
o Austrii.

Łącznie do eliminacji przystąpiło 601 osób z 53 szkół różnych typów, a do samego półfinału zakwalifikowało się 18 uczestników. W ścisłym finale udział wzięło 11 osób, w tym nasz ósmoklasista.

Sebastian wykazał się ogromnym zasobem wiedzy z różnych dziedzin, m.in. z historii, geografii, sztuki czy sportu. Musiał poprawnie odpowiadać na pisemne i ustne pytania, zmierzyć się z pracą na czas, czy też publiczne przedstawić przygotowaną wcześniej prezentację.

Jesteśmy bardzo dumni z faktu, iż naszą społeczność uczniowską godnie reprezentuje Sebastian Sutyła – finalista XXIII edycji ogólnopolskiego konkursu ,,Austria – kraj i mieszkańcy”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Marta Mysiorek