Sąd nad Balladyną – ciekawa lekcja

Omawianie lektury jest zawsze okazją do rozwijania własnej kreatywności i możliwości interpretacyjnych. Lekcja w klasie 8 również tym zaowocowała.

Klasę przekształciliśmy w salę sądową, w której odbyła się rozprawa przeciwko Balladynie. W roli prokuratora wystąpiła Lena Ryszczyk, a obrony podjął się Mateusz Rakieta. Rozprawie przewodniczyła Natalia Bieniawska w roli sędzi. Marek Głąb utożsamił się z pracownikiem porządkowym sądu. Przed sądem stanęli w charakterze świadków bohaterowie lektury: Wdowa, Pustelnik, Kirkor, Fon Kostryn, Grabiec, Alina, w których wcielili się odpowiednio Irmina Kozub, Mateusz Katryk, Miłosz Kulej,  Paweł Prokop, Władek Urbaniak, Amelia Małko.

Wszyscy świetnie się wywiązali ze swego zadania, jednak na wyróżnienie zasługują Lena jako perfekcyjna oskarżycielka, w najmniejszym szczególe gromadząca dowody zbrodni Balladyny i, ku przerażeniu obrońcy, przedstawiająca je we właściwych momentach procesu; Natalia jako sędzia z własnoręcznie wykonanym złotym łańcuchem prezesa sądu, Irmina w roli Wdowy wiarygodnie szlochająca i ocierająca oczy chusteczkami szczególnie nieszczęśliwej wdowy oraz Paweł, który wykazał się wręcz genialną znajomością lektury.

Lekcja była okazją do wykazania się nie tylko znajomością lektury, ale też zdolnościami argumentacyjnymi. Było sympatycznie i zabawnie.

 1,220 total views,  1 views today


powrót do szkoły
Opolskie dla podstawówek
Biuletyn informacji publicznej
logowanie do e dziennika
ikona facebook

Archiwum