Rozstrzygnięcie konkursu (W)KOŁO DRAMATU

Konkurs dramatyczny, to znaczy obejmujący zakres wiedzy o teatrze, dramacie i znanych lekturach-dramatach został zakończony w piątek. Udział wzięły uczennice klas: I d, II c, II d i III a. Pytania były różnorodne – od zadań testowych po zadania otwarte, szczegółowe i ogólne. Dla biorących udział nie okazały się “tragicznie”, a niektóre wręcz “komicznie” proste. Zasada była jedna – zakręć kołem fortuny i wylosuj pytanie odpowiadające wylosowanemu kolorowi. Wygrywał ten, kto najwięcej udzielił odpowiedzi. Połowa pytań zniknęła po pierwszym dniu, w czwartek “bank rozbiły” uczennice z klasy II c, a w piątek “dobiły” konkurs dziewczyny z klasy II d.

Oto wynik konkursu:

I miejsce uczennice z klasy II c – odpowiedziały na 37 pytań (66% poprawnych odpowiedzi) oraz dziewczyny z klasy II d – 33 odpowiedzi (66% poprawnych)
II miejsce uczennice z klasy III a – odpowiedziały na 17 pytań (63% poprawnych odpowiedzi)

W konkursie indywidualnym:
I miejsce Ala z II d (83%)
II miejsce Marta z II d (73%)
III miejsce Jagoda z II d (70%)
IV miejsce Julia i Martyna z klasy II d (50%)

Wyróżniona zostaje Oliwia, uczennica klasy I d, ponieważ jako jedyna pierwszoklasistka nie bała się zakręcić kołem fortuny.

Dziewczyny wykazały się świetną znajomością lektur: “Skąpiec”, “Balladyna”, “Dziady” cz. II, “Romeo i Julia”, ale powtórzyć należałoby treść “Zemsty”, bo nie Klara powiedziała: “Jeśli nie chcesz mojej zguby/ Krrrrokodyla daj mi luby” tylko… Papkin! Warto też pamiętać, że w gimnazjum zapoznajecie się z trzema GATUNKAMI dramatu: KOMEDIĄ (dzielnie reprezentowaną przez “Zemstę” i “Skąpca”), TRAGEDIĄ (tu: “Romeo i Julia”) oraz DRAMATEM ROMANTYCZNYM (to też jest gatunek dramatu, a przykładem są lektury: “Dziady” cz. II i “Balladyna”). GRATULACJE za wiedzę, wytrwałość i wolę walki (4W)!!!!! 🙂

 932 total views,  3 views today


powrót do szkoły
Opolskie dla podstawówek
Biuletyn informacji publicznej
logowanie do e dziennika
ikona facebook

Archiwum