Październik 2019
« Wrz
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu

W październiku został ogłoszony konkurs fotograficzny dla wszystkich oddziałów klasowych. Zadaniem konkursowym było wykonanie fotografii prezentującej w zagadkowy sposób wylosowaną przez klasę lekturę z kanonu. Udział wzięły prawie wszystkie klasy, ale najlepiej poradziła sobie klasa…Komisja – wieloosobowa – miała niełatwe zadanie. Mimo iż regulamin, pozostawiony do wglądu wychowawcom, jasno określał warunki, to nie wszystkie zdjęcia spełniały wymagane kryteria, jak np. format, termin oddania pracy, jak i trudnością okazało się samo przygotowanie zagadki. Uczestnicy! Pamiętajcie o tym, że oddajecie prace konkursowe, więc estetyka jest jak najbardziej pożądana. Dbajcie o staranność wykonywanego zadania. Kolejną refleksją, która “narodziła się” podczas obrad, jest dbałość o detale. Mądrości ludowej nie wolno lekceważyć, a skoro twierdzi ona: “diabeł tkwi w szczególe”, warto popracować nad scenografią, kostiumami. Tym bardziej, że celem zadania konkursowego było przygotowanie dla uczniów zagadek z lektur, detal, niestety, odgrywa znaczącą rolę. Zagadki nie powinny być ani zbyt łatwe ani zbyt trudne. Niemniej, komisja w składzie pani Jolanta Włodarczak, pani Aleksandra Wojnarska, uczniowie klasy III a i ja – Magdalena Gawlak – wyłoniła laureatów: II miejsce dla klasy II a i II d. Obie prace spełniły wymagane kryteria, zdjęcia są ciekawe i trzeba troszkę pogłówkować, aby znaleźć rozwiązanie. Zwycięskie zdjęcie wykonała klasa III c. Chociaż uczniowie innych klas szybko podawali prawidłowy tytuł lektury, zdjęcie w wykonaniu uczniów III c było wykonane bardzo estetycznie. Tylko spójrzcie…W imieniu nauczycieli polonistów i swoim dziękuję klasom za oryginalne środki dydaktyczne.
Magdalena Gawlak

698 total views, 1 views today