Rozdajemy prezenty jak Mikołaj święty

„Zaw­sze, ilek­roć uśmie­chasz się do swo­jego bra­ta

i wy­ciągasz do niego ręce, jest Boże Na­rodze­nie…

Zaw­sze, ilek­roć poz­wo­lisz by Bóg po­kochał in­nych przez ciebie,

zaw­sze wte­dy, jest Boże Na­rodze­nie.”

Św. Matka Teresa z Kalkuty

Na całym świecie są dzieci, dla których święta to najsmutniejszy okres. Bez rodziny, bez szansy na wielkie prezenty, marzą o drobnych rzeczach, a przede wszystkim – o miłości. Z myślą o najbardziej potrzebujących dzieciach przygotowujemy paczki świąteczne. Naszym celem jest niesienie pomocy dzieciom z konkretnych rodzin wskazanych przez pedagoga ze Szkoły Podstawowej w Kamiennej, z którą współpracujemy już od wielu lat.  Prowadzimy zbiórkę artykułów spożywczych i świątecznych, a także organizujemy w szkole kiermasz ozdób bożonarodzeniowych, aby pozyskać fundusze na zakup słodyczy. W tym roku akcja odbyła się pod hasłem „Rozdajemy prezenty jak Mikołaj święty” i w innej formie. Została zaangażowana każda klasa i wszyscy uczniowie. Dlatego efekt był imponujący. Dnia 14 grudnia wolontariuszki Julia i Hania w każdej klasie przeprowadziły losowanie. Przewodniczący klasy losował serce z numerem rodziny oraz krótką informacją o sytuacji finansowej. Pod opieką Wychowawcy klasa przygotowała paczki świąteczne dla wylosowanej rodziny. Paczki były bardzo bogate i ciężkie. Klasa II d wraz z wychowawcą  osobiście zawieźli przygotowane przez siebie paczki dla samotnej matki trójki dzieci z Kamiennej. Dnia 21 grudnia przekazaliśmy paczki dla ośmiu rodzin dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej w Kamiennej, a dnia 22 grudnia trzy paczki przekazano rodzinom z Namysłowa. Dwanaście rodzin i ich dzieci otrzymały wymarzone prezenty, mnóstwo żywności, artykuły świąteczne, artykuły chemiczne, zabawki. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc, aby święta były pełne radości i ciepła.

Dziękujemy za ofiarowaną pomoc, dobre serce i pełne zapału zaangażowanie.