Grudzień 2020

“I jedno wiemy. I nic się nie zmienia.
Śmierć chroni od miłości, a miłość od śmierci.”
(J. Lechoń)

“Romeo i Julia” to najsłynniejszy dramat Williama Szekspira, należący do gatunku określanego tragedią elżbietańską. Utwór opowiada o dwóch skłóconych ze sobą rodach i ich młodych przedstawicielach, których “spaja” namiętne uczucie, mające tragiczny koniec.

Historia miłości Romea i Julii, pełna jest burzliwych wydarzeń i zwrotów akcji. Naszych bohaterów wciąż spotykają przeciwności losu, nie pozwalające być im razem. Utwór ten, jest rozsławiony na całym świecie, wystawiono go w wielu teatrach. Sztuka wyciska łzy, zbierając przy okazji wyrazy uznania. A nasza sztuka wyciskała łzy, ale z powodu rozbawienia publiczności, która przybyła do naszej szkoły w ramach “Dni Otwartych” i miała możliwość obejrzenia nie dramatu ale komedii pt: “Romek i Julka”.

Opiekun Szkolnego Koła Teatralnego
Małgorzata Górniak