ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W piątek  27 kwietnia 2018 na lekcji trzeciej odbył się apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy II B i II C wraz z wychowawcami przygotowali krótką lekcję historii w celu upamiętnienia tak ważnego wydarzenia. Oprócz inscenizacji uczestnicy apelu wysłuchali pieśni i wierszy patriotycznych, a także krótkich utworów muzycznych. Dowiedzieli się również, iż Polska Konstytucja z 1791 r. była drugą na świecie i pierwszą taką uchwałą w Europie. Król Stanisław August Poniatowski wraz ze współpracownikami  Ignacym Potockim i Hugo Kołłątajem próbowali ratować Polskę, która na 123 lata straciła niepodległość. Pamiętajmy i dziś o tamtych wydarzeniach bowiem „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”.